Dj na wesele – lepszy od zespołu?

Wielu przyszłych Nowożeńców staje przed poważną decyzją – zespół muzyczny, czy DJ. Każdy marzy o tym, aby jego wesele było niezapomniane i dopracowane pod każdym względem. Poświęcamy nie tylko czas, ale również pieniądze. Zorganizowanie przyjęcia dla kilkudziesięciu, a nawet kilkuset osób to nie lada wyzwania. Musimy wykazać się zaangażowaniem, a także sprytem. Dobrze jest, jeśli nie wydamy majątku, a przy tym załatwimy wszystko, czego na prawdę potrzebujemy. Dlatego dj na wesele to ciekawa alternatywa.

Weselne wydatki

Czy na organizacji wesela należy oszczędzać? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przeliczanie tego, czy wesele nam się „zwróci” jest nie na miejscu. Należy wykazać szczerą troskę o komfort i rozrywkę zaproszonych gości. Tylko wtedy ma to sens. Muzyka oraz jedzenie to podstawa udanej zabawy. Nie możemy również szukać oszczędności na alkoholu. Tutaj liczyć się jakość. Warto za to poszukać sali weselnej, która będzie jednocześnie przestronna i wygodna w użytkowaniu, a jednocześnie niedroga. Często decydujemy się na lokale, które cieszą się największą popularnością, co niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Być może w naszej bliskiej okolicy znajdują się inne restauracje weselne, które są mniej znane, ale proponują lepsze ceny i warunki współpracy. Przed podpisaniem umowy należy przeprowadzić research.

Muzyka na weselu

Mając już zarezerwowany lokal weselny, należy zadbać o oprawę muzyczną. Dobry wodzirej rozkręci każdą imprezę. To osoba, która posiada wyczucie oraz wysoką kulturę osobistą. Musi być również pełna energii i przebojowości. Nie chodzi o to, aby wodzirej robił z siebie klauna. Ważne jest, aby zarażał pozytywnym nastrojem, a przy tym był elegancki. Dj na wesele to dobra opcja dla osób, które nie chcę decydować się na tradycyjny zespół muzyczny. Główną zaletą jest korzystna cena. Zapłacimy znacznie mniej niż w przypadku zespołu. Oszczędność może znajdować się na poziomie nawet kilku tysięcy złotych.

Dj weselny powinien dostosowywać się pod upodobania gości. Oczywiście można przygotować własną play-listę, jednak czasami bywa tak, że jest ona zupełnie nietrafiona. Nasze ulubione utwory nie muszą przypaść do gustu zaproszonym gościom. Chyba żadna Młoda Para nie chce, aby uczestnicy przyjęcia siedzieli wyłącznie za stołem. Zadaniem Dj jest taki dobór utworów, aby rozruszać nawet najbardziej oporne osoby. Być może największym zainteresowaniem będą cieszyć się znane utworu pop, a być może disco-polo. Ciężko określić to przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego. Na szczęście doświadczony wodzirej obserwuje gości i bardzo szybko potrafi wyczuć, jaka muzyka najbardziej im odpowiada.

Podsumowanie

Przed skorzystaniem z usług wodzireja należy sprawdzić, jakie sprzęt oferuje. Dobre nagłośnienie odgrywa kluczową rolę. Bez niego zabawa może być mocno utrudniona. Słaby sprzęt nie wytrzymuje głośnej muzyki przez co trzeszczy lub wydaje mocny pogłos. Kompletnie nie sprawdzi się podczas wesela na dużej sali tanecznej. W takiej sytuacji ciężko rozpoznać odgrywaną piosenkę. Dj powinien gwarantować nam sprzęt muzyczny najwyższej jakości. Jakość dźwięku ma podczas zabawy ogromne znaczenie. Chyba nikt nie chce bawić się przy akompaniamencie trzeszczącej wieży stereo. Dobrym rozwiązaniem jest również zapoznanie się z przykładowymi filmikami, które odzwierciedlają umiejętności muzyka. Są to zazwyczaj krótki filmiki z wesele, na których możemy zaobserwować, jak goście się bawią. Często nagrane są różnego typu zabawy weselne prowadzone przez wodzireja. Być może przy okazji znajdziemy inspirację, którą wykorzystamy podczas imprezy.